منو
07191009198
جستجو

ویرایش نیتیو سرقت ادبی استاندارد سازی - فرمتینگ برگزاری همایش و کنفرانس پرداخت ارزی مجلات رفع تشابه و سرقت ادبی برگزاری وبینار خدمات آماری مقالات

بهترین شغل های مناسب دوران دانشجویی

کار مناسب برای دوره دانشجویی

بهترین شغل های مناسب دوران دانشجویی
به قلم:Researcheditor

در دوره دانشگاه ، زمان کم است و به همین خاطر، بسیار گرانبهاست. و در همین حین ، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت انگیزی بالا میرود. یک شغل پاره وقت ، تا وقتی که به زمان مطالعه و فعالیتهای فوق العاده شما لطمه نزند ، راه بسیار خوبی برای کاهش هزینه هاست.

اگر شما دانشجویید و بدنبال کار پاره وقت میگردید ، بهترین جا برای شروع جستجو ، دانشگاه خودتان است. بسیاری فرصت های شغلی در همین دانشگاه خودتان وجود دارد ؛ ضمن اینکه بعنوان همکار دانشجو هم میتوانید در دانشگاه فعالیت کنید. بعلاوه، کار در دانشگاه، از اتلاف وقت شما جلوگیری میکند و ضمنا منابع تحقیقاتی و علمی را هم در دسترس دارید.

 

مطمئنا در بیرون دانشگاه هم، فرصت هایی برای کار دانشجویی وجود دارد. بهرحال، درزمان جستجو به این نکته توجه داشته باشید که باید در کنار کار پاره وقتتان، فرصت کافی برای انجام کارهای تحصیلی تان را هم داشته باشید.

در این مقاله می خواهیم شما را با چند کار دانشجویی آشنا کنیم :

 

۱-    کمک یار کتابخانه

اگر بدنبال کار دانشجویی هستید ولی نگرانید که شاید به کارهای دانشگاهی تان نرسید، کمک یار کتابخانه یا سالن مطالعه، برای شما گزینه ی  خوبی است.

مسئول قسمت ها، که معمولا شامل سرپرستی سالن های مطالعه هم میشود ، معمولا محیطی آرام دارد که برای شما فرصت مطالعه را هم فراهم میکند. این نوع کارها بسیار راحت است، به شرط اینکه در این سمت ها فرصت کافی برای رسیدگی به کارهای دانشگاهی و مطالعات خود را داشته باشید .

همچنین در پست های دیگر کتابخانه ای،  مثل قسمت پرینت یا مرتب کردن کتابها – مشغول کار شوید.

نحوه احراز این شغل:

در کتابخانه، مشاغل مختلفی وجود دارد؛ برای احراز این شغل، کافی است در کتابخانه های دانشگاه جستجو کنید و یک جای خالی برای شروع کار پیدا کنید. برای این کار، به سراغ مسئولین اصل کتابخانه بروید و شماره تماس خود را برای فرصت های احتمالی به آنها بسپارید.

 

۲-    دستیار تدریس یا استاد حل تمرین

اگر از دانشجویان سال بالا هستید، میتوانید برای ورودی های جدید بعنوان دستیار استاد مشغول به کار شوید. یا حتی در کلاس خودتان اگر رتبه کلاسی بالایی دارید، میتوانید بعنوان استاد حل تمرین فعالیت کنید.

اگرچه برای اینکه استاد دانشگاه شوید، به تحصیلات بالایی نیاز دارید، اما برای سمت دستیار استاد، کافی است در همان کلاس خود، از بهترینها باشید. در این سِمَت، نسبت به استاد مسئولیت های کمتری نیز –مانند چک کردن تکالیف یا نظارت در جلسه امتحان-خواهید داشت .

 

نحوه احراز این شغل:

بهترین کار برای اینکه دستیار استاد شود این است که در مراسم ورودی های جدید (سال اولی ها)، از اساتید آنها پرس و جو کنید و از فرصت های احتمالی استفاده کنید.

 

۳-    راهنمای تور

اگر دانشجوی سال چهارم، سوم یا حتی دوم هستید، مزیتی که دارید این است که فضای دانشگاه را به خوبی میشناسید. چرا که از این اصلاعات استفاده نکنید و برای بخش پذیرش دانشگاه کار نکنید؟

 

برای بخش پذیرش، کارآیی بسیار مهم است. شما میتوانید برای دانشجویان ورودی، تورهای گروهی دوستانه و یا تورهای انفرادی برگزار کنید تا امکانات دانشگاه را به آنها معرفی کنید. همچنین میتوانید به گروه هایی که ممکن است تمایل به استفاده از امکانات دانشگاه داشته باشند، دانشگاه را معرفی کنید و آنها را جذب کنید.

نحوه احراز این شغل:

اگر فکر میکنید این کار مناسب شماست، از واحد پذیرش زمان افتتاحیه ها و همایش ها را جویا شوید. این شغل، علاوه بر اینکه برای رزومه کار شما مورد خوبی است، به این خاطر که در محیط دانشگاه انجام میشود نیز برای شما مناسب و راحت است.

 

۴-    مصحح

کلاسهای دانشجویان سال اولی (مثل کلاس پیش نیاز زبان) ممکن است تعداد بسیار زیادی دانشجو داشته باشد. بخاطر تعداد بالای دانشجو، اساتید معمولا از بعضی دانشجویان برای تصحیح آزمون ها کمک میگیرند. اگرچه این کار، کاری ابتدایی است، اما بخاطر اینکه آزمون ها زمان مشخصی دارند، با اینک کار  میتوانید فرصت های زیادی را در بین آزمونها برای رسیدگی به درس ها و فعالیتهای جانبی خود داشته باشید.

۵-    معلم خصوصی

در یک دانشگاه، فرصت های تدریس خصوصی زیادی میتوان یافت. این کار از این رو که شما میتوانید درباره ساعات کاری خود تصمیم بگیرید، کار پاره وقت بسیار خوبی است.

 

اگر مراکز آموزشی در دانشگاه شما وجود دارد، برای شما فرصت خوبی است تا در آنها فرم تدریس پر کنید. همینطور داشگاه هایی که بخش تربیت بدنی قوی دارند، مربیانی را برای آموزش دانشجویان نیاز دارند.

 

نحوه احراز این شغل:

اگر در مواد درسی که معمولا مورد تقاضای عده زیادی است (مانند حسابداری، فیزیک، زبان انگلیسی و ..) میتوانید تدریس کنید، برای کلاس های خصوصی خود تبلیغاتی را در بردهای دانشگاه نصب کنید. یا اگر فرضا در یک درس خیلی عالی هستید، از استاد خود بخواهید شما را برای کلاس های خصوصی به دانشجویان معرفی کند.

اگر باز هم نتوانستید فرصت تدریس خصوصی خوبی برای خود در دانشگاه پیدا کنید، در صورتی که دانشگاه شما دانشگاهی بین المللی است و ورودی های خارجی زیادی دارد، میتوانید بعنوان راهنما و معلم خصوصی دانشجویان خارجی برای آشنایی با محیط دانشگاه و زبان فارسی فعالیت کنید.

 

۶-    دستیار بخش علمی و آزمایشگاهی

سری به بخش های علمی بزنید (اگر دانشجوی زبان انگلیسی هستید ، سری به بخش زبان های خارجی بزنید) و بدنبال فرصت های شغلی بگردید. بخش های علمی فعالیت های زیادی به عنوان پروژه دارند و بعضی اوقات دانشجویانی را برای کار پاره وقت دفتری استخدام میکنند.

 

اگرچه برای شما اجباری نیست که حتما در بخش رشته ی خود فعالیت کنید، اما معمولا بخش های علمی اولویت را به دانشجویان همان رشته میدهند. بعلاوه، اگر در رشته خودتان مشغول فعالیت شوید، فرصت ارتباط برقرار کردن با اساتید را خواهید داشت. همچنین فرصت طلایی برای شناخت کامل رشته و بخش خودتان پیدا میکنید.

 

نحوه احراز این شغل:

از طریق بخش علمی رشته خودتان یا دانشجویانی که در بخش فعالیت دارند، فرصت های شغلی را جویا شوید.

 

۷-    پشتیبان فنی پردیس دانشگاه

اگر در علوم کامپیوتر مهارت دارید یا مهارت های فنی رشته کامپیوتر را دارید، از مرکز IT  دانشگاه برای شغل پرس و جو کنید. بسیاری از دانشگاه ها، پشتیبانی فنی تمام وقت دارند و در این زمینه از دانشجویان و اساتید استفاده میکنند. بخاطر اینکه در این شغل، حجم کار زیاد است و افراد زیادی مشغول به کارند، معمولا ساعات کار شما به تناسب درخواست شما به میل خودتان قابل تنظیم است. در ساعات استراحت هم میتوانید به کارهای خودتان بپردازید.

نحوه احراز این شغل:

از بخش پشتیبانی فنی دانشگاه و یا دانشجویانی که با آنها همکاری دارند، فرصت های شغلی را جویا شوید.

 

خب این ۷ شغل دانشجویی که می توانید در طول دوره تحصیل مشغول به آنها باشید ، این مشاغل نه بخاطر درآمدشان بلکه به خاطر کمک کردن به شما در پیدا کردن شغل پس از پایان تحصیل می تواند بسیار مفید باشد.

 

 

اگر مطلب برای شما مفید بود ، دیدگاه خود را ثبت بفرمایید.

تماس با مشاور پژوهشی ریسرچ ادیتور :  07191009198  - داخلی شماره 3

 

 

 
ثبت دیدگاه جدید

لطفا جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید !

×