منو
07191009198
جستجو

ویرایش نیتیو سرقت ادبی استاندارد سازی - فرمتینگ برگزاری همایش و کنفرانس پرداخت ارزی مجلات رفع تشابه و سرقت ادبی برگزاری وبینار خدمات آماری مقالات

چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

رعایت نکات برای تسریع پذیرش در ژورنال معتبر

چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن
به قلم:Researcheditor

پیشنهاد داور یا داوران به ژورنال

 

 بعضی از ژورنالها از شما می خواهند (البته بطور  Optionalو نه اجباریکه بعد از Submit کردن مقاله، چند داور (reviewer)  برای مقاله معرفی کنید که مقاله شما را برای داوری برای آنها بفرستند. حتما این کار را انجام دهید چون باعث می شود که Editor ژورنال، به دنبال داور برای مقاله شما نباشد و در نتیجه جواب مقاله شما زودتر بیاید. این کار را حتی برای ژورنالهایی که چنین چیزی را از شما نمی خواهند هم انجام دهید. یعنی افراد مورد نظر خود را با زدن یک Email به editor معرفی کنید. اما نکته مهم آنست که افرادی را که معرفی می کنید باید حتما از جاهای معتبر (مثل کانادا، آمریکا و استرالیا و ...) باشند و مهمتر از آن حتما افراد شناخته شده ای (حداقل برای ژورنال) باشند. اگر داوری به editor معرفی نکنید، ممکن است مقاله شما را به کسانی بدهد که سررشته ای در زمینه موضوع شما ندارند و تجربه نشان می دهد که این افراد هم معمولا با کوچکترین بهانه ای مثل ساختار بد مقاله، انگلیسی ضعیف و غیره مقاله را رد می کنند. چون نمی خواهند اعتبار خودشان را با قبول کردن یک مقاله مشکوک (از دید آنها) خدشه دار کنند.

 

 یک تصور اشتباه رایج آنست که هرچه اعتبار علمی ژورنال کمتر باشد، پذیرش مقاله در آن ساده است. این تصور کاملا غلط است. ژورنالهای ضعیفتر، داوران ضعیفتر دارند و در نتیجه ممکن است یک مقاله قوی و خوب را مثل آب خوردن و به دلایل واهی رد کنند (و البته بالعکس هم ممکن الوقوع است). در صورتیکه داوران باسواد و قوی (که با ژورنالهای قوی همکاری می کنند) معمولا به محتوی و اساس کار توجه می کنند.

 

متاستفانه بعضی از ژورنالهای بسیار معتبر، بیش از آنچه که به محتوی مقاله شما توجه کنند، به اعتبارAffiliation  و استاد ارائه دهنده توجه می کنند (البته این مسئله طبیعی است و تقریبا در تمام ژورنالها اینگونه است ولی مشکل آنجاست که حالت افراطی به خود می گیرد).

 

طرز نوشتن مقاله بسیار مهم است. زیرا اکثر داوران به خصوص داوران مشهور، به دلیل مشغله زیاد وقت بسیاری را برای درک مقاله نمی گذارد. پس تا می توانید مقاله را واضح بنویسید و طوری باشد که انگار برای کسی که سررشته ای از این موضوع ندارد نوشته اید(ساده نویسی). به یاد داشته باشید که نوشتن مقاله کاری سختر از کاری است که برای خود پروژه تان انجام می دهید.

 

قسمت های مهم یک مقاله به ترتیب عبارتند از (ترتیب مد نظر اکثر داوران):

 

Abstract

 

Introduction

 

Conclusion

 

Results

 

Discussion

 

Model

 

یعنی داور مقاله در درجه اول چکیده، مقدمه وبعد نتیجه گیری (در آخر مقاله) و در پایان Model و روابط ریاضی و فرمولهای را نگاه میکنند. در قسمت مقدمه، حتما به این مسئله اشاره کنید که اولا روی موضوعی که شما کار کرده اید، چه کارهایی توسط دیگران صورت گرفته (Literature Survey) و مهمتر از همه، این تحقیق شما چه مزیتی نسبت به کار دیگران دارد. فهماندن این مسئله نکته واقعا کلیدی در متقاعد نمودن داور است.

 

 

اگر مطلب برای شما مفید بود ، دیدگاه خود را ثبت بفرمایید.

تماس با مشاور پژوهشی ریسرچ ادیتور : 07191009198  - داخلی شماره 3

***در صورتی که قصد ترجمه مقاله یا هر متن دیگری را دارید و زمان کافی برای انجام آن ندارید ، میتوانید برای استفاده از این خدمت یک سفارش ثبت کنید و با هزینه ای پایین و با صرف زمان اندک این مورد را اجرا کنید***

ثبت سفارش ترجمه

 

 
ثبت دیدگاه جدید

لطفا جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید !

×