منو
07191009198
جستجو

ویرایش نیتیو سرقت ادبی استاندارد سازی - فرمتینگ برگزاری همایش و کنفرانس پرداخت ارزی مجلات رفع تشابه و سرقت ادبی برگزاری وبینار خدمات آماری مقالات

اهمیت نوآوری

اهمیت خلاقیت

اهمیت نوآوری
به قلم:Researcheditor

شاید این سوال را برخی اوقات با خود مطرح کرده باشید که تا چه حد می توانید مسئولیت نوآوری در محل کار خود را بر عهده گیرید. به احتمال زیاد تا وقتی که در یک پروژه تحقیقاتی و یا پیشرفت یک محصول جدید شرکت نکرده باشید، نقش خود به عنوان یک فرد نوآور را در نظر نگرفته اید. در واقع بسیاری از مدیران اجازه ی ابتکار و نوآوری در انجام امور را به کارمندان خود نمیدهند و آنها را به تبعیت از اصول شرکت ملزم می کنند.

 

بسیاری از مردم فکر می کنند که نوآوری فقط تولید محصولات جدید، خدمات یا فن آوری های نوین است. البته این حوزه ها از اهمیت بسیاری برخوردار هستند اما بدون شک سازمان ها و شرکت ها نیازمند نوآوری در تمامی حوزه ها و زمینه ها هستند. به عنوان مثال موفقیت های شرکت اپل تنها به عرضه محصولات کاربردی جدید خلاصه نمی شود و مسائل دیگری مانند رویکردهای مبتکرانه در بسته بندی محصولات، نحوه فروش و دسترسی راحت مشتریان به خدمات پس از فروش نیز در این زمینه نقش مهمی را ایفا می کنند.

 

اگر به طریقه ی کارکرد سازمان ها و شرکت های بزرگ کمی دقت کنید، متوجه می شوید که آنها خود را به گروه کوچکی از افراد در راستای خلق نوآوری و ابتکار محدود نمی کنند. در مقابل، این سازمان ها به ایجاد فرهنگی پرداخته اند که در آن هر یک از کارمندان به صورت بالقوه از توانایی نوآوری و ابتکار برخوردار هستند.

 

این مساله نه تنها به ارائه پیشنهادهای جدید و جلب دامنه گسترده تری از مشتری ها منجر می شود بلکه حاشیه امنیت و رابطه قویتر با آنها را در کنار افزایش همکاری با شرکت های دیگر به همراه خواهد داشت. پس اگر تمایل دارید تا فرهنگ نوآوری قوی و منسجمی را در شرکت و سازمان خود ایجاد کنید در ادامه برخی از نکته های کلیدی این اقدام را معرفی خواهیم کرد.

 

برای ایجاد فرهنگ نوآوری در ابتدا باید به شناسایی مواردی که می توانید در بخش خود به کار گیرید پرداخته و آنها را مطرح کنید. برای این کار با همکاران خود جلسه ای ترتیب داده تا ایده های که می توانند به کاهش هزینه ها، صرفه جویی در زمان و یا افزایش خدمات به مشتری ها منجر شوند را شناسایی کنید. پس از جمع آوری پیشنهادها، یک یا دو عدد از کاربردی ترین آنها را انتخاب کرده و در کمترین زمان ممکن به مرحله اجرا درآورید. این مساله می تواند در نشان دادن موفقیت نوآوری بسیار تاثیرگذار باشد.

 

پس از حصول اطمینان تیم شما، از این که می توانند ایده ها و پیشنهادهای مبتکرانه خود را مطرح و به اجرا درآورند، توجه خود را بر طرح های بلندپروازانه تر معطوف کنید. این مساله سبب خواهد شد تا افراد بیش از پیش بر روی جوانب مختلف طرح خود فکر کرده و چالش های بزرگتری را در نظر گیرند. به عنوان مثال مواردی از قبیل اینکه آیا رویکرد و مسیری وجود دارد که میزان هزینه ها را 50 درصد و یا حتی بیشتر کاهش داد و یا آیا می توان ارزش افزوده بیشتری را برای خدمات یا محصولات ارائه شده به مشتری ها فراهم کرد، از این دست هستند.

 

در پایان برای ایجاد فرهنگ نوآوری باید فضایی را ایجاد کنید که افراد را به توسعه و تجربه ایده های جدید ترغیب و تشویق کند. بدین منظور، می توان نوآوری را بخشی از نحوه و بررسی عملکرد کارمندان در نظر گرفت. افرادی را که تلاش می کنند تا از رویکردهای جدید استفاده کرده حتی اگر در این زمینه از مهارت کامل برخوردار نیستند، شناسایی و مورد توجه قرار دهید. برای تشویق هرچه بیشتر، به افراد زمان کافی و یا در صورت امکان بودجه ای محدود ارائه دهید تا در رابطه با ایده های خود به تحقیق و تجربه بپردازند.

 

ترویج فرهنگ نوآوری به ویژه زمانی که فشار کاری روزانه برای اجرا و مطابقت با برخی قوانین و شرایط وجود دارد، کار آسانی نخواهد بود. با این وجود، واقعیت این است که هر فردی از توانایی خلق و اجرای ایده های جدید و مبتکرانه برخوردار بوده و شما می توانید با انتخاب های درست این توانایی را شکوفا کنید. در صورتی که این اقدام را با موفقیت انجام دهید، سازمانتان نیز از شانس بسیار زیادی برای کسب موفقیت های چشمگیر برخوردار خواهد شد.

 

 

 

اگر مطلب برای شما مفید بود، دیدگاه خود را ثبت بفرمایید.

تماس با مشاور پژوهشی ریسرچ ادیتور: 07191009198 - داخلی شماره 3

 

 
ثبت دیدگاه جدید

لطفا جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید !

×