منو
07191009198
جستجو

ویرایش نیتیو سرقت ادبی استاندارد سازی - فرمتینگ برگزاری همایش و کنفرانس پرداخت ارزی مجلات رفع تشابه و سرقت ادبی برگزاری وبینار خدمات آماری مقالات

مقایسه مهمترین نرم‌ افزارهای رفرنس‌ نویسی: اندنوت و مندلی

راهنمای کامل برای انتخاب نرم‌افزار رفرنس‌نویسی مناسب برای تحقیقات علمی

مقایسه مهمترین نرم‌ افزارهای رفرنس‌ نویسی: اندنوت و مندلی
به قلم:Researcheditor

رفرنس‌نویسی یکی از موارد مهم و حیاتی در فرآیند تدوین یک پایان‌نامه، مقاله علمی، گزارش تحقیقاتی یا هر نوع مستند تحقیقاتی است. دانشجویان، پژوهشگران، و نویسندگان نیاز دارند تا منابعی که از آنها برای پشتیبانی از ادعاها و افعال خود استفاده می‌کنند، به صورت دقیق و مشخص رفرنس دهند. در اینجا به مقایسه دو نرم‌افزار معروف برای رفرنس‌نویسی، یعنی "اندنوت" و "مندلی" پرداخته خواهد شد تا برای شما بهترین گزینه را انتخاب کردن آسان‌تر شود.

1.      اندنوت (EndNote):

  • اندنوت یکی از معروف‌ترین و پراستفاده‌ترین نرم‌افزارهای رفرنس‌نویسی در دنیاست. این نرم‌افزار توسط شرکت Clarivate Analytics توسعه داده شده و قابلیت‌های فراوانی ارائه می‌دهد.
  • اندنوت از قابلیت تشخیص خودکار فرمت‌های مختلف رفرنس‌ها، ایجاد لیست منابع مرتب و متناسب با استانداردهای مختلف )مانند APA، MLA، Chicago و غیره پشتیبانی می‌کند).
  • این نرم‌افزار دارای امکان مشارکت در گروه‌های کاری آنلاین است، که به چند نفر امکان همکاری در یک پروژه رفرنس‌نویسی را می‌دهد.
  • اندنوت با استفاده از افزونه‌های مرورگر و ورد پلاگین‌هایی برای یکپارچگی بهتر با نوشتار در ورد و دسترسی سریع به منابع فراهم می‌کند.