منو
07191009198


دسته بندی ها


مطالب برتر


شيوه های ذخيره ی نتايج جستجو بر روی پايگاه Pubmed

شيوه های ذخيره ی نتايج جستجو بر روی پايگاه Pubmed

پس از اینکه مقاله یا مقالات مورد نظر خود را در این پایگاه جستجو کردید می توانید به روش هایی که در زیر اشاره می شود آن ها را ذخیره کنید. سه روش برای ذخیره ی نتایج جستجو بر روی خود Pubmed وجود دارد.

 

1- استفاده از گزینه clipboard در منوی send to:

 

ابتدا مقاله ای را که می خواهید ذخیره کنید انتخاب کنید و سپس از منوی send to گزینه ی clipboard را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه پیامی مبنی بر فرستاده شدن آن نتایج در clipboard نشان داده می شود و ستاره ای در کنار تب clipboard آورده می شود و در این تب می توانید موارد ذخیره شده را مشاهده کنید.

 

 Clipboard یک حافظه موقت به شمار می آید و موارد ذخیره شده فقط برای 8 ساعت و تا زمانی که به شبکه متصل هستید باقی خواهند ماند.

 

دو روش دیگر نیاز به ثبت نام (registration) در Pubmed و درست کردن پروفایل شخصی از راه گزینه My NCBI دارد.

 

2-  گزینه ی save search

 

پس از انجام ثبت نام، در بالای صفحه ی Pubmed نام شما درج خواهد شد و گزینه ی save search به صفحه اضافه می شود. با انتخاب این گزینه تمام جستجوی خود را در My NCBI می توانید ذخیره کنید. اما با انتخاب گزینه ی save search حق انتخاب موارد خاصی از نتایج جستجو را ندارید و همه ی نتایج ذخیره خواهند شد.

 

3- گزینه ی collections

 

با انتخاب گزینه ی collectionsدر منوی send to بر خلاف دو روش پیشین، می توان به دلخواه نتایجی را که مایل به ذخیره سازی آن ها دارید انتخاب کرد و همچنین ذخیره سازی دائمی می باشد. در این روش نیز نتایج در بخش My NCBI ذخیره خواهند شد و با مراجعه به این قسمت و کلیک بر روی گزینه collections نتایج جستجو قابل بازبابی خواهند بود.

Research Editor
 ۱۶ آذر ۹۹  |  Research Editor  |  ۰۴:۱۰ 


ثبت دیدگاه جدیددیدگاه ها