منو
07191009198


دسته بندی ها


مطالب برتر


بورسیه تحصیل در آلمان

بورسیه تحصیل در آلمان

در این مقاله به شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان میپردازیم و یک سری نکات را برای دانشجویان علاقه مند که فکر مهاجرت در سر دارند گوشزد می کنیم .

شرایط ادامه تحصیل در آلمان:

آلمان مقصد بسیار رویایی و ایده آل برای دانشجویان ایرانی به خصوص رشته های مهندسی میباشد پس بدون شک آلمان مزایای بسیاری  برای شما خواهد داشت . امکانات ویژه ای که برای دانشجوبان وجود دارد بسیار زیاد است و از لحاظ اقتصادی و ایجاد شغل در آینده هم میتوان به آن امیدوار بود چرا که آلمان صنعتی ترین کشور و  اقتصاد اول اروپاست .

همانجور که یکی از پر متقاضی ترین کشور بین کشورهای اروپاست برای نوبت سفارت هم باید زودتر از مابقی کشورهای اروپایی اقدام کنید.مهمترین مزیت تحصیل در آلمان این است که کاملا رایگان است و اکثر متقاضیان مصمم به اتمام دوره تحصیل و جذب بازار کار هستند و در ادامه میتوانند با کسب ویزای کار اقامت خود را در آلمان  تضمین کنند .

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد :

به خاطر شرایط ایده آلی که در بالا ذکر شد آلمان مقصد رویایی برای ادامه تحصیل خواهد بود . هم تنوع رشته ها در آلمان بسیار زیاد است هم از لحاظ رتبه بندی دانشگاه ها میتوانید ، دانشگاه های بسیار متعدد با رتبه های جهانی در آن بیابید .

دسته بندی دانشگاه ها :

1- دانشگاه های دولتی یا ملی : زبان مورد نظر برای تحصیل در این دانشگاه ها زبان آلمانی   ( deutsch )   میباشد . افرادی که قصد تحصیل با هزینه ی بسیار ناچیز را دارند باید حتما مدرک معتبر زبان آلمانی داشته باشند .

2- دانشگاه های بین المللی :  زبان مورد نظر برای تحصیل در این دانشگاه ها زبان انگلیسی است . برای تحصیل در این دانشگاه ها باید شهریه پرداخت کنید .

دقت داشته باشید که برای پذیرش در دوره ی کارشناسی ارشد بعد از تحصیلات دوره ی کارشناسی نباید گپ بیشتر از دو تا سه سال بیفتد .

تحصیل در آلمان در مقطع دکترا :

شرایط برای دانشجویان رشته ی دکترا میتواند ایده آل تر هم باشد . زیرا برای دانشجویان دکترا علاوه بر دوره ی آموزشی ، دوره های آموزشی پژوهشی فراهم میکند و از حالت آکادمیک خارج میشود و بیشتر حالت تحقیقات و آزمایشگاه دارد . رزومه ی بسیار قوی و مقالات ISI برای تحصیل در مقطع دکترا لازم دارید و حتما با یکی از استادان خود مشورت کنید که از طرح و تز شما حمایت کند.

مدرک زبان مورد نیاز :

زبان مورد نظر برای تحصیل در این دانشگاه ها زبان آلمانی   ( deutsch )   میباشد . افرادی که قصد تحصیل با هزینه ی بسیار ناچیز را دارند باید حتما مدرک معتبر زبان آلمانی داشته باشند . همچنین باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشید و مدرک زبانb2  به بالا داشته باشید .

دقت داشته باشید که برای پذیرش در دوره ی کارشناسی ارشد بعد از تحصیلات دوره ی کارشناسی نباید گپ بیشتر از دو تا سه سال بیفتد .

بورسیه دادDAAD  آلمان : ( Deutscher Akademischer Austauschdienst )

بزرگترین بورسیه تحصیلی کشور بورسیه ی داد میباشد که توسط موسسه ی تبادلات آکادمیک آلمان به دانشجویان سراسر دنیا ارائه میشود . این بورسیه تمامی هزینه های زندگی دانشجویان بورس شده را پرداخت میکند که بتوانند از پس مخارج خود هنگام تحصیل بر آیند . 

دقت کنید که از اتمام زمان تحصیلتان نباید از 6 سال بیشتر بگذرد .

شرایط دریافت بورسیه داد DAAD :

1- حداقل باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد داشته باشید 

2- دو سال سابقه ی کاری + بیمه مربوط به رشته ی تحصیلی مورد نظر

3- مدارک لازم برای داشنگاه بورس شده ی مورد نظر ( ارائه ی مدارک مورد نظر دانشگاه ها با هم کمی متفاوت است ) 

4- ارائه ی مدرک زبان مورد نظر که در بالا ذکر شده  است 

مراحل اخذ بورسیه داد DAAD :

1- ابتدا باید فرم درخواست بورسیه را در سامانه ی daad  پر کنید .

2- مدارک مورد نیاز مثل مدرک زبان،انگیزه نامه یا جدول زمانی تحویل پروژه و ... را در سامانه آپلود کنید .

3- قبل از اینکه درخواست آنلاین خود را به پایان برسانید باید اطلاعات خود را تایید کنید و از آنها پرینت بگیرید .

4- مدارک ثبت نام برای نمایندگی آن موسسه در ایران ارسال کنید .

5- معرفی نامه و فرصت مطالعاتی خود را ارائه دهید .

6- مدارک ترجمه شده بعد از تایید بورسیه را ارسال بفرمایید .

 

Research Editor
 ۱۰ اسفند ۹۹  |  Research Editor  |  ۰۱:۴۰ 
موسسات علمی   |  
بازدید  877


ثبت دیدگاه جدیددیدگاه ها