منو
07191009198
جستجو

ویرایش نیتیو سرقت ادبی استاندارد سازی - فرمتینگ برگزاری همایش و کنفرانس پرداخت ارزی مجلات رفع تشابه و سرقت ادبی برگزاری وبینار خدمات آماری مقالات

دلایل رد شدن مقاله برای دور دوم داوری و چگونگی جلب توجه داوران

راهکارهای افزایش احتمال ارسال مقاله به دور دوم داوری

دلایل رد شدن مقاله برای دور دوم داوری و چگونگی جلب توجه داوران
به قلم:Researcheditor

چرا مقاله اصلاح‌شده من برای دور دوم داوری ارسال نمی‌شود؟

در علم و تحقیقات علمی، ارسال مقاله به مجلات علمی و دوره‌نامه‌ها یکی از مراحل مهم در فرآیند نشر نتایج تحقیقات است. بعد از ارسال مقاله به یک مجله علمی، مقاله ابتدا توسط داوران تخصصی بررسی می‌شود تا ارزیابی علمی کاملی از آن صورت گیرد. در مواردی، داوران ممکن است اصلاح‌هایی را به نویسنده‌ها پیشنهاد دهند تا مقاله بهبود یابد و بتواند منتشر شود. این فرآیند به عنوان دور اول داوری شناخته می‌شود.

اما در مواردی، پس از ارسال مقاله به دور اول داوری، نویسندگان ممکن است متوجه شوند که مقاله‌شان برای دور دوم داوری ارسال نشده است و این می‌تواند برای آن‌ها مسئله‌ای پیچیده به حساب آید. در این مقاله، به دلایل ممکنی که موجب عدم ارسال مقاله برای دور دوم داوری می‌شود، پرداخته خواهد شد.

علت اول: عدم ارتقاء به توصیه‌های داوران یکی از دلایل اصلی این موضوع می‌تواند عدم پیروی از توصیه‌های داوران در دور اول داوری باشد. داوران ممکن است به نویسندگان توصیه‌هایی در خصوص بهبود مقاله دهند، از جمله تغییرات در روش‌شناسی، افزودن منابع معتبر، یا اصلاح ساختار مقاله. اگر نویسندگان این توصیه‌ها را نادیده بگیرند یا به طور کامل اصلاحاتی که داوران پیشنهاد داده‌اند، انجام ندهند، ممکن است مقاله برای دور دوم داوری ارسال نشود.

علت دوم: نامناسب بودن موضوع یا محتوای مقاله دلیل دیگر ممکن برای عدم ارسال مقاله به دور دوم داوری، نامناسب بودن موضوع یا محتوای مقاله می‌تواند باشد. مجلات علمی دارای تخصص‌های خاصی هستند و مقالات باید در محدوده موضوعی مورد نظر مجله قرار گیرند. اگر مقاله نامناسب به نظر برسد و با موضوع یا تخصص مجله همخوانی نداشته باشد، ممکن است توسط اداره مجله برای دور دوم داوری رد شود.

علت سوم: کیفیت نامناسب مقاله کیفیت مقاله یکی دیگر از عوامل مهم در ارسال مقاله به دور دوم داوری است. اگر مقاله از نظر محتوا، روش‌شناسی، یا نگارش نامناسب باشد و کیفیت آن پایین باشد، ممکن است توسط داوران رد شود و به دور دوم داوری ارسال نشود. نویسندگان باید از نظر کیفیت مقاله‌شان کار دقیقی انجام دهند و تمام نکات فنی و علمی را رعایت کنند.

 

نتیجه‌گیری: برای اطمینان از ارسال مقاله به دور دوم داوری، نویسندگان باید به دقت توصیه‌های داوران را رعایت کنند، موضوع و تخصص مقاله را با مجله انتخاب شده همخوان کنند، و کیفیت مقاله خود را به حداکثر برسانند. همچنین، از اصلاح‌های مقاله با دقت و با توجه به توصیه‌های داوران برای دور اول داوری اطمینان حاصل کنند. این اقدامات می‌تواند احتمال ارسال مقاله به دور دوم داوری و در نهایت نشر مقاله را افزایش دهد.


اگر مطلب برای شما مفید بود ، دیدگاه خود را ثبت بفرمایید.

 تماس با مشاور پژوهشی ریسرچ ادیتور : 07191009198  - داخلی شماره 3

 ***در صورتی که قصد انجام ادیت یا ترجمه  مقاله یا استاندارد سازی ، و یا سایر موارد مربوط به فرمت و استایل مقاله خود را دارید ، میتوانید برای استفاده از این خدمت یک سفارش ثبت کنید و با هزینه ای پایین و با صرف زمان اندک این مورد را برای مقاله یا پایان نامه خود اجرا کنید***
ثبت دیدگاه جدید

لطفا جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید !

×