منو
07191009198


دسته بندی ها


مطالب برتر


تاریخچه رفرنس نویسی ونکوور

تاریخچه رفرنس نویسی ونکوور

تحریر و نوشتن رفرنس ها در مقالات بسیار مهم و ضروری  است. دانستن اینکه سایر پژوهشگران از چه منابع و اطلاعاتی در مقالات خود استفاده کرده اند،  از دوبار کاری می کاهد و در وقت صرفه جویی می شود و اجازه دسترسی به ان مطالب را به خواننده میدهد.

روش های متعددی برای رفرنس نویسی وجود دارد که هر کدام بستگی به محل و مرجع  ان دارد. برای مقالات رشته علوم پزشکی  قاعده منابع نویسی ونکوور کاربرد بسیار دارد.

روش رفرنس نویسی ونکوور اولین بار در سال 1978 استفاده شد که شامل ویراستارانی در رشته علوم پزشکی در ونکوور بود تا قوانین به خصوصی برای فرمت مقاله هایی را که به مجلات ارسال می شد را تهیه و تالیف  نمایند.

موارد لازم برای نوشتن و تالیف رفرنس مقالات سابقا از طریق  NATIONAL OF MEDICINE که برای بار اول در سال 1979 چاپ شد ساماندهی و عرضه شده بود.

مجمع ونکوور تبدیل به انجمنی از ویراستاران مجلات پزشکی  INTRNATIONAL COMMETTEE OF MEDICA JOURNAL EDITORS (ICMJE) ایجاد شده بود  که در هر سال فقط یک بار اجلاس داشتند .پس از مدتی این انجمن بعضی موارد اخلاقی را در پژوهش و انتشار مقالات مهم دانسته و قوانینی را در این زمینه به ثبت رساندند.

 

در قواعد و قوانین رفرنس نویسی ونکوور با ترتیب استفاده ان در متن می آیند .نام ژورنال های علوم پزشکی که در   INDEX MEDICUS  نوشته شده اند به صورت مخفف در فهرست  NATIONAL LIBRARY OF MEDICIN  تالیف می شوند. که در رفرنس نویسی به قاعده ونکوور از ان میتوان استفاده کرد.

Research Editor
 ۳۰ بهمن ۹۹  |  Research Editor  |  ۱۰:۰۲ 
موسسات علمی   |  
بازدید  623


ثبت دیدگاه جدیددیدگاه ها