منو
07191009198
جستجو

ویرایش نیتیو سرقت ادبی استاندارد سازی - فرمتینگ برگزاری همایش و کنفرانس پرداخت ارزی مجلات رفع تشابه و سرقت ادبی برگزاری وبینار خدمات آماری مقالات

آموزش گرامر Do و Does در زبان انگلیسی

یادگیری گرامر 'Do' و 'Does' در جملات انگلیسی

آموزش گرامر Do و Does در زبان انگلیسی
به قلم:Researcheditor

 آموزش کامل گرامر Do و Does در زبان انگلیسی

زبان انگلیسی به دلیل ساختار گرامری پیچیده‌اش ممکن است برای برخی افراد چالش برانگیز باشد، اما با یادگیری مفاهیم پایه‌ای مانند استفاده از فعل‌های کمکی مانند "do" و "does"، می‌توان بهبود چشمگیری در درک و استفاده از این زبان داشت. در این مقاله، به معنای "do" و "does" در زبان انگلیسی، استفاده‌های مختلف آنها، و نحوه استفاده از آنها در جملات سوالی، منفی، و جملات امری پرداخته خواهد شد.

معنای Do و Does:

فعل‌های کمکی "do" و "does" در زبان انگلیسی برای تأکید بیشتر، ساختن جملات سوالی و منفی، و همچنین بیان افعال عادی به کار می‌روند. "Do" به صورت مصدر استفاده می‌شود و "does" برای سوم شخص مفرد در زمان حال ساده به کار می‌رود.

چرا به Do و Does فعل کمکی می‌گویند؟

این دو فعل کمکی به این دلیل به فعل‌های کمکی معروف هستند که به تنهایی معنی معنایی ندارند و برای تأکید بیشتر یا تغییر ساختار جمله به کار می‌روند.

چگونه در جملات انگلیسی از Do و Does استفاده کنیم؟

استفاده از "do" و "does" در جملات سوالی، منفی، و جملات امری در زبان انگلیسی از جمله موارد مهمی است که باید با آن آشنا شوید. به طور کلی:

  • برای ساختن سوال در زمان حال ساده، "do" برای فرمهای مفرد و جمع و "does" فقط برای سوم شخص مفرد به کار می‌روند.
  • برای ساختن جملات منفی، "do" و "does" به عنوان منفی ساز کمکی قبل از فعل اصلی قرار می‌گیرند.
  • برای ساختن جملات امری، "do" به عنوان فعل اصلی در جملات مثبت و "do not" یا "don't" به عنوان فعل منفی استفاده می‌شود.

آموزش ساخت جملات سوالی با do و does:

برای ساختن جملات سوالی با "do" و "does"، این فعل‌ها را قبل از فاعل قرار دهید و ساختار سوالی را با تغییر ترتیب کلمات به وجود آورید. به عنوان مثال:

 

  • ?Do you like coffee
  • ?Does he go to school every day