منو
07191009198


دسته بندی ها


مطالب برتر


چه زمانی از دوران دانشجویی باید مقاله نویسی را شروع کنیم؟

چه زمانی از دوران دانشجویی باید مقاله نویسی را شروع کنیم؟

این سوال یکی از همان سوالاتی است که هر دانشجویی که تازه وارد دانشگاه شده در ذهن دارد و خودم هم این سوال را از اساتید دانشگاه خودم پرسیدم و جوابای متعددی گرفتم. اما واقعا نوشتن مقاله و کلا کارهای پژوهشی و تحقیقی رو کی شروع کنیم؟

شاید خودمان هم هر ساله دانشجویانی رو دیده ایم که از همان سال اول ورود به دانشگاه، پیگیر نوشتن مقاله هستند بدون اینکه اطلاعی از آن  داشته باشند و یا حتی علاقه ای به آن داشته باشند و شاید بیشتر یک جور حس هیجانی به دلیل ورود به دانشگاه باشد.

اما به نظر من این پیگیری اولیه برای نوشتن مقاله از بدر ورود به دانشگاه خیلی هم خوب هست چون معمولا این افراد کسانی هستن که سال سه یا چهار دانشگاه مقاله ای مینویسند و اصول رو رفته رفته یاد میگیرن که هم برای پایان نامه و هم برای تخصص لازم است.

پس اگز جز این دسته افرادی هستید که کله ی داغی برای این کار ها دارید بهتر است که اصول رو از همان اول با ورود به سایت های آموزشی و کارگاه ها ی مرتبط یاد بگیرید و پس از پیدا کردن یک ایده ( نیازی نیست که همان اول یک ایده ی بکر داشته باشید و حتی میتونید از مقاله های گزارشی شروع کنید) ، نحوه ی گسترش آن و نوشتن پروپوزال آن را یاد بگیرید و سپس با یک استاد ایده و پروپوزال نوشته شده را معرفی کنید.

صد در صد اساتید وقتی ایده ی شما را همراه با پروپوزال ببینند استقبال میکنند و برای مراحل بعدی راهنماییتان میکنند. پس همان اول به جای مقاله نوشتن که مراحل آخر یک کار پژوهشی است به فکر چگونه یافتن یک ایده و نوشتن پروپوزالش باشید. 

ریسرچ ادیتور شما را در ترجمه مقاله و ویرایش نیتیو مقاله تا لحظه چاپ آن راهنمایی و کمک خواهد کرد. ریسرچ ادیتور دستیار چاپ مقالات علمی پژوهش گران در هر سطحی خواهد بود.

Research Editor
 ۲۱ بهمن ۹۹  |  Research Editor  |  ۰۴:۱۱ 
موسسات علمی   |  
بازدید  520


ثبت دیدگاه جدیددیدگاه ها